973
1627028

Målning, akvarell och färg på papper. Sen Qingdynasti, signerad Fei Yigeng (d.1870).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med tre sigill i rött samt med kalligrafi som beskriver 'besöker Zen mästare vid sjön'. Motivets mått 30x132 cm. Mått med ram 40x165 cm.

Slitage, skador.