188
1659295

Åke E:son Lindman

(Sverige, Född 1953)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Åke E:son Lindman
(Sverige, Född 1953)

"Prada, Marfa, TX", 2015

Signerad Åke E:son Lindman och numrerad 1/2 på etikett a tergo. Archival pigment print monterad på akrylglas, bildyta 110 x 141 cm.