290
1625786

Patrik Andiné

(Sverige, Född 1968)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 820 - 5 730 EUR
4 340 - 6 510 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Patrik Andiné
(Sverige, Född 1968)

"Rött landskap"

Signerad Patrik Andiné och daterad 2000 a tergo. Olja på duk 81 x 123 cm.

Angelika Knäpper Gallery, "Tittofili/Peepophilia" , 2008, avbildad på uppslag s. 55-56.