40
1646452

Aldo Tura

(Italien, Född 1900)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Aldo Tura
(Italien, Född 1900)

Serveringsvagn, Milano, Italien, 1960-70-tal

Förgyllt metall och blanklackerat, brunt getskinn, etikettmärkt. 55 x 33 cm, höjd 56 cm.

Slitage.