429
1651737

Bruce Nauman

(USA, Född 1941)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63
Bruce Nauman
(USA, Född 1941)

"Eat Death"

Signerad med blyerts och numrerad 34/68, daterad -73. Litografi. Utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles med deras blindstämpel. Bladstorlek 107,5 x 78 cm.

Proveniens

Galerie Burén, Stockholm.
Spångberg Collection, Uppsala. Inköpt från ovan 1973.

Gemini G.E.L. 431.