Klädhängare/skulptur, "Cactus" (Biancocactus), ed. 96/250, Gufram, efter 2007.
Polyuretanskum lackerat i vitt, märkt med numrering EDIZIONE LIMITATA CACTUS GUFRAM MULTIPLI 2007 96/250 DROCCO/MELLO. Höjd 170 cm.
Obetydligt slitage.
Modellen formgiven 1972. Föreliggande vita version introducerades 2007 och utfördes i en limiterad upplaga om 250 numrerade exemplar.