Madeleine Pyk – en samling F769
172
1670744

Fåtöljer, ett par, 1930-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 180 - 2 730 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25
Fåtöljer, ett par, 1930-tal.

Björk, delvis bonade detaljer, sits och rygg klädda i grön sammet. Bredd 66 cm, djup 70 cm, höjd 76 cm.

Slitage, omklädda.