Madeleine Pyk – en samling F769
266A
1677229

Kerstin Mauritzson

(Sverige, 1929-2023)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
950 - 1 140 EUR
1 090 - 1 310 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Kerstin Mauritzson
(Sverige, 1929-2023)

Draperi, ryssväv, ca 220 x 139 cm, osignerad.

Sverige, 1960-tal