271
1674292

Marja Gräset Andersson

(Finland, Född 1942)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Marja Gräset Andersson
(Finland, Född 1942)

Vävd tapet, slätväv, ca 143 x 176 cm, signerad Gräset

Omkring 1970.

Proveniens

Stiftelsen Pharmacias Konstsamling.