281
1671169

Matta, rya, ca 305 x 209 cm, signerad AK - EJ

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Sverige, 1930-tal. Ljus kamelhårsfärgad botten med stiliserande blommor.

Smärre slitage.