310
1667683

Matta, flossa, ca 275 x 177 cm, signerad ES-FV-AJ

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Sverige, 1950-tal. Ljust kamelhårsfärgad botten med medaljong och ramverk i form av körsbärsblommor.