412
1669995

Gösta Sandels

(Sverige, 1887-1919)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63
Gösta Sandels
(Sverige, 1887-1919)

Stilleben med frukt och kanna

Signerad Sandels och daterad 1911 a tergo. Duk 39 x 46 cm.

Proveniens

Samling Håkan Larsson, Tranemo.