Madeleine Pyk – en samling F769
594
1671023

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Carl Fredrik Reuterswärd
(Sverige, 1934-2016)

"Wheel of Fortune I"

Signerad Reuterswärd samt signerad och daterad 1987 a tergo. Emalj på duk 97 x 162 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Konstnär