604
1669297

Leonor Fini

(Argentina, 1907-1996)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Leonor Fini
(Argentina, 1907-1996)

"Amouri"

Signerad Leonor Fini. Utförd 1976. Akvarell 47 x 35,5 cm. Ett certifikat utfärdat av konstnären själv medföljer verket.

Proveniens

Inköpt på Artpress International, Nice, Frankrike.
Därefter i arv till nuvarande ägare.