702A
1674877

Erró (Gudmundur Gudmundsson)

(Island, Född 1932)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63
Erró (Gudmundur Gudmundsson)
(Island, Född 1932)

Utan titel (Hommage à Léger).

Signerad Erro och daterad 1996 a tergo. Duk 55 x 38 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären 1997 på Galleri Galax, Göteborg.

Galleri Galax, Göteborg, "Les femme fatales", april 1997.