"Green box"
Portföljen, bestående av en faksimil av Témoins Ocullistes (se Schwarz 383.a) och 93 anteckningar, fotografier och faksimiler, 1934, signerad med röd penna på insidan av ryggen (blekt), numrerad 153, från upplagan på 300 (det finns också en lyxutgåva på 20 inskrivna med romerska siffror), lös (som utgiven), på olika papper, utgiven av Edition Rrose Selavy, Paris, förvarad i en grönflockad kartong (93 delar)
Sotheby's, New York, Prints & Multiples, 20 April 2016, kat. nr 80.
Privatsamling.
Schwarz 435