736
1660176

Man Ray

(USA/Frankrike, 1890-1976)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
23 700 - 28 500 EUR
27 100 - 32 600 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Man Ray
(USA/Frankrike, 1890-1976)

"A l'heure de l'observatoire - Les Amoureux"

Signerad med blyerts och numrerad 23/150. Färglitografi, 1970. Utgiven av J. Petithory, Paris. Bildstorlek 35,4 x 89,4 cm. Bladstorlek 67,5 x 104 cm.

Anselmino 15.