102
1666956

Spegel, troligen Holland sent 1600-tal, Louis XIV.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 550 - 11 900 EUR
10 800 - 13 600 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld och bronserad. Rikt snidad delvis genombruten ram med dekor av keruber mot en botten av bärande och blommande växtslingor. I Jean Le Pautres stil. Fasettslipat spegelglas. Höjd 168, bredd 145 cm.