105
1650078

Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld och bronserad. Krön med dekor av rocailler, ströblommor och pikerade fält med graverad dekor av mönsterslingor, profilerad ramlist med släta sparytor och. Tudelat och kvicksilverfolierat spegelglas. Höjd 156, bredd 63 cm.