1073
1643769

Målningar/albumblad, tre stycken, blandteknik. Moghul, Indien, 1800-tal resp tidigt 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av; ett ryttarporträtt med man till häst omgiven av sitt entourage. Bladets mått 22x32,5 cm. Oramat.
Musicerande dam, bladets mått 23,6x29 cm. Oramat.
Albumblad med man i traditionell klädsel, motivets mått 10x16 cm. Mått med ram 20,5x27,5 cm.

Skador, slitage.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.