1078
1659101

Toiletteset, fem delar, silver. Japan, Asahi, tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt 998. Asahi. Dekor av blommande körsbär. Bestående av: borste, längd 23 cm, spegel, längd 26 cm, klädborste, längd 18 cm, rund ask, diameter 9 cm, avlång ask på fat, längd fat 19 cm.

Bucklor.

Proveniens