109
1675584

Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Rik dekor med rocailler, akantus och blomster. Genombrutet krön. I ramen infällt glas. Höjd 154, bredd 67 cm.