1133
1644369

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerad hexagonal form med dekor i en stark underglasyrblå färg av en drake. Diameter 16 cm.

Nagg. Ifyllda nagg.

Proveniens

With a label from Henry Knowler Collection no 42.