1185
1666346

Fat, porslin. Qingdynastin, Daoguangs märke och period.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor med stiliserat blommönster i vitt mot en korallröd grund. Diameter 17 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.