Rund med något uställd mynning, fotringen med montering i silver med meanderbård, stämplad L Sterling 656/2 (Lebkuecher & Co Newark, New Jersey, USA, c. 1896-1909). Höjd 3,5, diameter 11,3 cm .
Nagg. Ristat personnummer.