1236
1660013

Skål, grön sten, med silvermontering, sen Qingdynasti / omkring 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med något uställd mynning, fotringen med montering i silver med meanderbård, stämplad L Sterling 656/2 (Lebkuecher & Co Newark, New Jersey, USA, c. 1896-1909). Höjd 3,5, diameter 11,3 cm .

Nagg. Ristat personnummer.