1271
1658274

Bricka, porslin. Sen Mingdynasti, Tianqi/Chongzhen.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med dekor i wucaifärger av två fohundar bland molnformationer, cashemönster och buddistiska element. Diameter 25,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.