1277
1677148

Fat, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i järnrött och famille verte med centralt motiv av lärd man samt uppassare vid porslin. Diameter 34,8 cm.

Lagat.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.