1287
1646658

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Päronformad på hög fotring, rundad kropp med utsvängd mynning, glaserad i en djupt röd färg, vit vid mynningen. Höjd 32 cm.

Bränningsdefekt. Krackelyr.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.