1301
1657618

Terrin med lock och fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oktagonal med dekor i famille rosefärger av en blommande trädgård. Längd fat 37 cm.

Slitage. Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.