1311
1674073

Skål, porslin. Qingdynastin.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
170 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Skål, porslin. Qingdynastin.

Dekor i famille rosefärger med blommande körsbärs- och magnoliagrenar. Diameter 16 cm. Höjd 8,2 cm.

Litet nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.