1320
1643484

Bojan, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form med dekor i järnrött av fyrkloade drakar jagandes den flammande pärlan bland molnformationer. Höjd 18,5 cm. Trälock medföljer.

Brättesspricka. Slitage.