136
1665742

Ljuskrona för åtta ljus, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Brännförgylld. Behängd med prismor, rik dekor med kotte, voluter samt krön med palmetter. Höjd 121, diameter 94 cm.