1363
1639858

Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av tranor i blommande trädgård. Höjd 37,5 cm. Diameter 41 cm.

Proveniens

Bukowskis Important Winter Sale 629, 10 December 2020 lot 886.