139
1676721

Ampel, för fyra ljus, Sverige, 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad mässing. Dekor med eldsflammor, pinjekotte och palmetter. Höjd 63, diameter 36 cm.