152
1677036

Bordspendyl, Parisarbete, 1820-tal, Charles X.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons. Modellerad efter katedralen i Reims. Urtavla med emaljerade romerska sifferindex. Märkt "ROBERT A PARIS". Längd 34, bredd 17,5, höjd 51,5 cm. Sockel à 24 x 40 x 8 cm. Pendel medföljer.