165A
1681882

Kandelabrar ett par för fyra ljus, Frankrike 1800-talets början, Empire

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Dekor med bevingade amoriner med pilbåge resp pilkoger ståendes på klot. Dekor med palmetter samt geometriska mönster. Höjd 53 cm.