169
1669786

Ljusstakar ett par, Louis XVI, Frankrike sent 1700-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld mässing och bleu turquin. Urnformad ljuspipa på stam. Dekor med kedjor och tofsar. Höjd 22,5 cm.