209
1668083

Miniatyrbyrå, troligen Italien 1700-talets slut, Louis XVI.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med bl. a mahogny och jakaranda. Rikt motiv med kyrka i landskap, duvor med pilkoger och lagerkrans. Två lådor. Längd 33,5, bredd 19,5, höjd 21 cm.