211
1675658

Miniatyrbyrå, Nordeuropa, tidigt 1800-tal, Empire.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med mahogny. Inläggningar av kolonetter och tandlist. Tre lådor med dold låsmekanik. Längd 23 bredd 11, höjd 18 cm.