229
1650636

Väggbord, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stommar av furu. Svängda profilerade skivor, konturerade sarger och cabrioletsvängda ben. Längd 90, bredd 58,5, höjd 74, resp 75 cm.

Proveniens

Lars Brobergs Samling.