230
1664384

Konsolbord, Sverige, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stomme av furu med fragmentarisk originalfärg. Svängd profilerad skiva och sarg, på fyra cabrioletsvängda ben. Längd 106, bredd 49,5, höjd 78 cm.

Proveniens

Lars Brobergs Samling.