323
1671364

Gustaf Otto Sjöberg, resebestick, 4 delar, delvis förgyllt silver, Falun 1813.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Samtliga skaft med dekor av filigran.
Den stora skeden utan stämplar, endast kniven med årsstämpel.
Längder:
Stor förgylld sked 18,5 cm.
Sked 17 cm.
Kniv 15 cm.
Gaffel 14 cm.
Bestickens totala vikt ca 110 g.