Samtliga skaft med dekor av filigran.
Den stora skeden utan stämplar, endast kniven med årsstämpel.
Längder:
Stor förgylld sked 18,5 cm.
Sked 17 cm.
Kniv 15 cm.
Gaffel 14 cm.
Bestickens totala vikt ca 110 g.