33
1679592

Konsolbord, ett par, Stockholmsarbeten, Anders Lundelius art, 1700-talets slut, Sengustavianska.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad och massiv mahogny. Beslag och listverk av mässing. Halvmånformade. Fyrsidiga ben med hörnkonsoler, kryss och avslutande mässingshylsor. Längd 68,5, bredd 38, höjd 88,5 cm.