347
1671747

Johann Gottfried Hildebrand, bägare på fot, förgyllt silver, Berlin sannolikt 1760-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Helt förgylld bägare med liten fot och lätt utåtböjd övre kant, dekorerad med driven och graverad rocaille. Höjd 8,8 cm, diameter upptill 7,2 cm. Vikt ca 83 g.