348
1678874

Kalk, delvis förgyllt silver, oidentifierad mästare, möjligen I.F.M verksam i Leipzig mitten 1700-talet.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Sexpassformad hög fot med nod och rund cuppa. Höjd 19 cm. Vikt ca 261 g.