38
1665238

Bord, Stockholmsarbete sent 1700-tal, Sengustavianskt.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny, rot och lövträ. Oval form på fyra nedåt avsmalnande ben med hjultrissor. I sargen låda. Nyckel medföljer. Med Stockholms snickarämbetes stämpel i (SEAST). Längd 63,5, bredd 47, höjd 75 cm.