382
1671332

Dosa, porslin, Meissen-stil, troligen Tyskland 1800-tal,

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Rektangulär, polykrom dekor av frukter och blommor, lockets insida med en genrescen i Lafrensens stil i rosa camaieu. Charnér av förgylld metall. Mått 7,8 x 6,3 x 2,8 cm