383
1671333

Dosa, porslin, Meissen-stil, troligen Tyskland 1800-tal

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Oval, dekor av reserver med galanta par, lockets insida scen föreställande Susanna och gubbarna, insidan förgylld. Charnér av förgylld metall. Mått 7,8 x 4 cm.