386
1672600

Dosa, 14K guld "en deux coleurs" och infattad emaljmålning, ostämplad, möjligen Schweiz tidigt 1800-tal.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 750 - 6 710 EUR
6 500 - 7 580 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Rektangulär dosa med rundade hörn och rik bladdekor, emaljmålning med Madonnan och Barnet. Mått 8,5 x 6 x 1,8 cm. Vikt 111 g.